Forum ciężarówki mobile cbradia tuning dostawcze autobusy Strona Główna ciężarówki mobile cbradia tuning dostawcze autobusy
Ciężarówki i nie tylko...


Fresh Logistics

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ciężarówki mobile cbradia tuning dostawcze autobusy Strona Główna -> Firmy Transportowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
trakker2007
Jego wiedza o ciężarówkach jest wielkaDołączył: 16 Maj 2007
Posty: 333
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

 PostWysłany: Pią 18:09, 25 Maj 2007    Temat postu: Fresh Logistics Back to top

Fresh Logistics to grupa ponad 350 osób zaangażowanych w obsługę Klientów korzystających z jej usług. Wszyscy pracownicy firmy niezależnie od zajmowanego stanowiska znają zasady funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Podczas codziennej pracy zdobywają nowe doświadczenia a system szkoleń pozwala tę wiedzę usystematyzować. Szkolenia prowadzone są etapami od programów adaptacyjnych poprzez specjalistyczne kursy dotyczące zasad obsługi produktów spożywczych wymagających kontrolowanej temperatury w całym procesie logistycznym.

Naszym celem jest ciągłe podnoszenie świadomości pracowników i dostawców w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem żywności.

Bezpieczeństwo żywności to ogół elementów składających się na zapewnienie tzw. jakości zdrowotnej produktów spożywczych, co przekłada się na ochronę zdrowia konsumenta. Aby zapewnić właściwą jakość zdrowotną musi być zapewnione bezpieczeństwo w całym łańcuchu logistycznym począwszy od produkcji poprzez magazynowanie, transport, handel i gastronomię. Operator logistyczny jest jednym z elementów w tym łańcuchu.

Fresh Logistics od początku działalności dba o zachowanie najwyższych parametrów jakościowych transportowanych i magazynowanych produktów świeżych.

W grudniu 2002 roku firma Fresh Logistics otrzymała Certyfikat Systemu HACCP przyznany przez BVQI. Wdrożenie Systemu Bezpieczeństwa Żywności HACCP w zakresie magazynowania i dystrybucji dla artykułów spożywczych, jest jednym z elementów realizowanej polityki bezpieczeństwa żywności.

Obowiązek stosowania systemu HACCP obejmuje od 2004 r. wszystkie firmy związane z branżą spożywczą, nie tylko produkcyjne, ale również zajmujących się dystrybucją, handlem, cateringiem itd. (ustawa z 11 maja 2001 o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia). Przed wprowadzeniem systemu HACCP w firmie Fresh Logistics wdrożone zostały zasady Dobrej Praktyki Magazynowej i Transportowej oraz Dobrej Praktyki Higienicznej, które są wraz z systemem HACCP elementem składowym Systemu Zarządzania Jakością.

W ramach dalszego doskonalenia organizacji spółka Fresh Logistics wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2000. W dniu 05-04-2005 Fresh Logistics otrzymał certyfikat na zgodność z normą ISO 9001:2000, który zaświadcza że System Zarządzania Jakością Fresh Logistics jest zarządzany procesowo i podlega ciągłemu doskonaleniu.

Stawianie mierzalnych celów jakościowych i weryfikowanie ich osiągnięcia, realizacja i monitorowanie zaplanowanych procesów a następnie analiza i pomiar skuteczności i efektywności realizowanego procesu (usługi) oraz podejmowanie działań korygujących i zapobiegawczych to kluczowe zagadnienia mające przyczynić się do ciągłego doskonalenia naszej firmy.

System zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2000 nie tylko porządkuje wszystkie procesy występujące w naszej firmie, ale równocześnie stanowi narzędzie pomocne w skutecznym osiąganiu zaplanowanych celów, doskonaleniu jakości usług przy jednoczesnym efektywnym wykorzystaniu zasobów.
Po wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, System HACCP stał się wówczas integralną częścią tego systemu, co potwierdza Polityka Jakości Fresh Logistics. Oba systemy nie powinny być traktowane osobno, efektywnie i skutecznie funkcjonują, kiedy tworzą zintegrowany System Zarządzania Jakością.Informatyka i wymiana informacji odgrywa w logistyce produktów świeżych kluczową rolę.


Firma Fresh Logistics korzysta z najnowszych rozwiązań informatycznych stosowanych w nowoczesnej logistyce towarów spożywczych.

Dzięki integracji systemów komputerowych z systemami naszych Klientów wymiana wszelkich informacji staje się łatwiejsza i szybsza. Elektroniczne łącza typu EDI pozwalają na bezpieczne i bezbłędne przesyłanie niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym a narzędzia, w które wyposażamy Klientów ułatwiają im przygotowywanie dokumentów i etykiet przewozowych skracając wydatnie czas realizacji zamówień.

Przewozy nadzoruje specjalistyczne oprogramowanie, które dzięki skanowaniu przesyłki na poszczególnych etapach transportu, gromadzeniu pełnej informacji o przewożonym towarze oraz elektronicznej kontroli temperatury, daje możliwość zidentyfikowania położenia przesyłki oraz warunków jej transportu.

Firma Fresh Logistics oferuje również możliwość śledzenia drogi przesyłek w Internecie.


Fresh Logistics obsługuje małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z branży spożywczej.

Magazynowanie:
Nowoczesne magazyny zlokalizowane w centrach dystrybucyjnych Fresh Logistics spełniają wszelkie wymogi związane z przechowywaniem produktów świeżych. Wysoki standard obiektów magazynowych gwarantują:

* strefy kontrolowanej temperatury od +2 do +6°C,
* systemy wysokiego składowania,
* nowoczesny transport wewnętrzny,
* całodobowa ochrona i procedury monitorowania obiektów,
* profesjonalne systemy zabezpieczenia przed insektami i gryzoniami.

Obsługa magazynowa:
W magazynach firmy Fresh Logistics dokonywane są czynności rozładunku oraz przyjęcia towaru przy równoczesnej kontroli jego jakości i ilości. Proces ten ułatwia automatyzacja czynności magazynowch polegająca m.in. na:

* skanowaniu w procesie przyjmowania towarów i sprawdzania wydań towaru,
* wykorzystaniu techniki RF (radio freguency) - system omonitorowania magazynów umożliwiający drogą radiową rejestracje danych w czasie rzeczywistym,
* możliwości identyfikacji danych z etykiet według standardów EAN 13 i EAN 128.

Dodatkowe usługi magazynowe dla produktów świeżych to m. in.:

* foliowanie - jednostki sieciowe,
* przygotowywanie zestawów promocyjnych,
* etykietowanie,
* przepakowywanie.

Administracja towarów oraz przygotowywanie przesyłek:
W firmie Fresh Logistics cały proces magazynowania i dystrybucji jest szczegółowo administrowany. Profesjonalny systemu zarządzania zapasami magazynowymi pozwala na:

* aktywne zarządzanie stanami magazynowymi z pomocą profesjonalnego programu komputerowego,
* wydawanie produktów zgodnie z zasadami FIFO, BBD, PROD lub według innych reguł uzgodnionych indywidualnie z Klientem,
* systemową kontrolę m.in. daty ważności produktów, numery serii produktów, numery seryjne palet, (historia operacji dostępna także po wydaniu towarów z magazynu),
* elektroniczną wymianę danych z Klientami (połączenia EDI), dzięki którym możliwy jest transfer informacji w czasie rzeczywistym,
* komisjonowanie towaru na paletach oraz przygotowywanie przesyłek,
* szczegółowe raportowanie do Klientów.

Fresh Logistics oferuje Klientom możliwość usługi cross-docking'u polegającej na odbiorze towaru dowolnej wielkości z magazynu Klienta, przygotowanie przesyłek w Centrum Dystrybucji i dostawę pod wskazany adres. Dostawy na terenie kraju do odbiorców detalicznych, hurtowych i sieciowych realizowane są następnego dnia roboczego.

Fresh Logistics oferuje usługi dystrybucja międzynarodowej przesyłek:

* drobnicowych od 50 do 3000 kg (produkty świeże od +2 do +6°C)
* częściowych powyżej 3000 kg (produkty świeże od +2 do +6°C)
* całopojazdowych (mrożonki, produkty świeże od +2 do +6°C, produkty spożywcze o różnych zakresach temperatur: -18°C; +12°C; +18°C)

Spedycja międzynarodowych przesyłek drobnicowych w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii (Turku i Helsinki), Francji, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii (Oslo), Słowacji, Szwecji i Szwajcarii odbywa się za pośrednictwem europejskich partnerów spedycyjnych.


zrodlo [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ciężarówki mobile cbradia tuning dostawcze autobusy Strona Główna -> Firmy Transportowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach